14 بهمن 1401
استراتژی های تریدینگ

استراتژی فارکس : بازگشت قیمتی + توضیح کامل

استراتژی فارکس

استراتژی فارکس : در میان فعالان بازار، ضرب المثلی وجود دارد که می گوید: «ترند دوست توست». با این حال، بر کسی پوشیده نیست که فارکس به طور خاص یک روند صعودی/نزولی را تنها برای یک سوم کل زمان معاملات نشان می دهد. اما در بقیه زمان ها، زمانی که روند معکوس می شود، یا زمانی که آنقدر سریع فروکش می کند که زمانی برای شناسایی و ورود به آن ندارید، چه می کنید؟ در این موارد یا بسیاری از موارد دیگر، مهارت تغییر روند معاملات ممکن است کمک زیادی کند. با این حال، برای گرفتن ریورسال‌ها با انتظارات مثبت، باید معیارهای روشنی برای شناسایی آنها تعیین کنید. خوشبختانه، استراتژی فارکس ریورسال‌ها معاملات چنین معیارهایی را ارائه می دهد. این برای بازه های زمانی از M1 تا MN، در بازارهای فارکس، سهام و آتی قابل اعمال است.

سیگنال خرید ریورسال

یک سیگنال برای خرید فقط دنباله ای از رویدادهای زیر که در نمودار اتفاق می افتد:

یک کف به وضوح قابل تشخیص باید تشکیل شود.
نمودار قیمت باید با اطمینان از خط روند از پایین عبور کند.
نمودار قیمت باید تا نوک کف موجود پایین بیاید و از سطحی که کف اول به پایان رسیده است جهش کند. هنگامی که جهش برگشتی به پایان رسید، اگر قیمت همچنان بالاتر از خط روند نزولی و نوک کف اول باشد، می‌توانید با پایین‌ترین سطح محلی تشکیل‌شده تشخیص دهید که وارد معامله Long یا خرید شوید یا خیر.
نمونه ای از سیگنال خرید:


همانطور که می بینید، در زیر خط روند نزولی، یک ناحیه حمایت/مقاومت کامل بر اساس سه قسمت پایینی تشکیل شده است که قسمت وسطی از سطح دو قسمت دیگر عبور می کند و شبیه یک الگوی سر و شانه برعکس است. با این حال، با معکوس شدن این طرح، الگوی قیمت در زیر خط روند نزولی شکل گرفت و قبل از شروع خرید باید منتظر برآورده شدن دو شرط دیگر باشیم. و هنگامی که قیمت از خط روند عبور کرد و از محدوده تعیین شده خارج شد، این می تواند به عنوان یک سیگنال معکوس در مقیاس کامل تفسیر شود که تجارت نزولی را مجاز می کند. به هر حال، لطفاً به جهش سیگنال به طور همزمان از خط روند شکسته شده قبلی به عنوان خارج از سطح پشتیبانی توجه ویژه ای داشته باشید. برای اینکه معاملات خود را به ویژه کارآمد کنید، باید به دنبال چنین پرش های مضاعفی باشید.

سیگنال فروش ریورسال


برای اینکه سیگنالی برای فروش به شکل برگشت نزولی ظاهر شود، باید دنبال یک توالی دقیق از رویدادهای زیر باشید – در این صورت معاملات شما به احتمال زیاد سودآور خواهد بود:

یک بالا به وضوح قابل مشاهده باید ظاهر شود، پس از آن یک اصلاح کاملاً عمیق ناگزیر است دنبال شود. بدون هر دو، رویدادهای دیگر بعید است اتفاق بیفتد.
پس از فرم های بالا، نمودار قیمت باید از خط روند صعودی از بالا با اطمینان نسبتاً مطمئن عبور کند.
پس از جدا شدن از خط روند، قیمت باید به بالای اولین تاپ افزایش یابد و از سطحی که در آنجا قرار دارد جهش کند. پس از این جهش و ساخت HH جدید می‌توانید معامله Short خود را آغاز کنید

نمونه ای از سیگنال برای فروش:


در این مثال، قیمت دوباره از ناحیه تنظیم شده و خط روند صعودی که به عنوان یک سطح مقاومت نیز عمل می کند، برگشت کرد و این روند را معکوس می کند، همانطور که در تصویر دو منعکس شده است. توجه داشته باشید که زمانی که دومین قله معکوس در حال شکل گیری بود، جهش از سطح قله اول بیشتر از خط روند به طول انجامید زیرا یک تثبیت کوچک درست در سطح قله اول شکل گرفت. همچنین توجه داشته باشید که اگر چنین اتفاقی برای شما رخ داد، در Short کردن عجله نکنید تا زمانی که قیمت به نوک اولین تاپ و خط روند برسد.

منبع

در مورد این بازخورد بگذارید

  • کیفیت
  • قیمت
  • خدمات

طرفداران

+
فیلد را اضافه کنید

منفی

+
فیلد را اضافه کنید
تصویر را انتخاب کنید
ویدیو را انتخاب کنید