14 بهمن 1401
استراتژی های تریدینگ

امواج الیوت چیست؟ + توضیحات کامل

امواج الیوت

امواج الیوت بر اساس آثار رالف نلسون الیوت ساخته شده است. الیوت اولین کسی بود که رابطه بین حرکت قیمت ها در بازار سهام و روانشناسی توده ها را کشف کرد.

اثر او، “اصل موج” در سال 1938 منتشر شد.

در بیشتر موارد، الیوت به چگونگی تغییر تدریجی الگوهای داده ها در طول زمان نگاه کرد و معلوم شد که حرکت یا «امواج» بازارها در داده‌های قیمت به قدری تکرار می‌شوند که نمی‌توان آن‌ها را نادیده گرفت.

در واقع، آنها به قدری ظاهر شدند که الیوت چندین “الگوی” تکراری را ایجاد کرد که امروزه می توانیم از آنها برای پیش بینی مسیر بزرگتر توسعه قیمت استفاده کنیم.

امواج الیوت چقدر دقیق هستند؟

در حال حاضر، بیشتر روش‌های پیش‌بینی که در حال حاضر در بازارها استفاده می‌شوند، دقیق نیستند.

در واقعیت، پیش‌بینی تغییرات قیمت با درجه‌ای از دقت معقول بسیار دشوار است – به‌خصوص زمانی که به چندین مجموعه داده مختلف نگاه می‌کنید.

با این حال، با امواج الیوت، تمام تاریخچه قیمت می تواند به ابزاری فراکتالی برای پیش بینی الگوهای آینده یا حتی خود قیمت تبدیل شود. بنابراین، استفاده از امواج الیوت یک علم عالی برای شروع سرمایه گذاری است.

اما یک هشدار بسیار مهم وجود دارد – تجزیه و تحلیل موج الیوت تنها زمانی دقیق است که به درستی انجام شود

بیشتر کار سخت قبلاً توسط الیوت انجام شده است: بازارها را مشاهده کنید، الگوهای تکراری را در آنها پیدا کنید و آن اطلاعات را در یک الگو تعمیم دهید.

و اکنون، پس از حدود 70 سال مجادله عجیب، بالاخره می‌توانیم از نظریه او برای پیش‌بینی قیمت تمام طبقات دارایی و حتی چرخه‌های اقتصادی استفاده کنیم.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که تمام تغییرات الگوهای موج الیوت، نحوه ترکیب آنها با یکدیگر را بیاموزید و سپس تمرین کنید، تمرین کنید، سپس مقداری دیگر تمرین کنید.

بزرگترین نقص امواج الیوت

ارزیابی احتمالات قیمت در آینده هدف اصلی هر الیوتیستی است که باید به آن دست یابد.

آنهایی که سال‌ها سوءتفاهم می‌کردند که چگونه می‌توان از EW در عمل استفاده کرد، ارتشی را علیه آن برای ذهنیت آن تشکیل دادند. با این حال، آنها به احتمال زیاد هرگز از الگوها/امواج به درستی استفاده نکردند، زیرا آنها تفسیرهای متناوب زیادی را بر اساس تعداد ترجیحی خودشان ترسیم کردند، و در نهایت تسلیم شدند.

اما کسانی که واقعاً امواج الیوت و ماهیت غیرخطی بازارهای مالی را درک می‌کنند، می‌دانند که پاسخ منتقدان EW همیشه این است که دقیقاً این ذهنیت است که بزرگترین نقطه قوت EW است.

چگونه می‌توان پیشنهاد داد که دانستن تعداد موج‌های احتمالی بالا و پایین می‌تواند برای تجارت بد باشد؟

آیا امواج الیوت روشی مطمئن برای کسب درآمد است؟

امواج الیوت راه قابل اعتمادی برای “پول درآوردن” نیست. در واقع، این که آیا حتی یک “راه قابل اعتماد” برای کسب درآمد در بازارهای مالی وجود دارد یا خیر، تردید وجود دارد.

مانند هر استراتژی تجاری دیگر، اندیکاتور معاملاتی یا یک سیستم معاملاتی، امواج الیوت در واقع برای تفسیر یک معامله گر مبتدی بسیار ذهنی است. از این رو، تمرین برای بکارگیری موفقیت آمیز امواج الیوت بسیار حیاتی است.

بنابراین، اگر آماده نیستید که ساعت‌های بی‌شماری را به تماشای نمودارها، شناسایی الگوها و شمارش امواج بگذرانید، این برای شما مناسب نیست و باید در جای دیگری یک استراتژی مناسب پیدا کرد.

اما اگر شما یک الیوتیست رو به رشد مصمم هستید، بهترین راه برای اطمینان از به دست آوردن مزیت در هر تجارتی این است که توانایی پیش بینی اینکه کجا می توانید بخرید، کجا می توانید بفروشید، کجا می توانید صبر کنید و کجا می توانید به تجارت دیگری بپرید توسعه دهید. چارت سازمانی.

اینجاست که امواج الیوت با یک اندیکاتور یا استراتژی معاملاتی متفاوت است. آنها شما را، معامله گر، بسیار پیش بینی کننده می کنند. و آنها همیشه به شما اجازه می دهند که یک برنامه پشتیبان داشته باشید. سناریوی جایگزین

ساده ترین و مهم ترین الگوها برای یادگیری

اگرچه می‌توان استدلال کرد که یادگیری امواج الیوت پیچیده و زمان‌بر است، اما ساده‌ترین راه برای شروع این است که آن را یک مرحله در یک زمان انجام دهیم.

و مرحله اول این است که با اصلاحات شروع کنید زیرا تشخیص تکانه ها بسیار آسان است. علاوه بر این، اصلاحات با پیشرفت معنادار در یک تکانه دنبال می شود.

به گفته EW، هر اصلاحی را فقط می توان با یک حرکت متقابل دنبال کرد که می تواند یک ضربه یا اصلاح دیگری باشد. بدون توانایی شناسایی یک اصلاح، می توان یک ضربه، شکستن یک مقاومت یا یک منطقه حمایتی، یا حتی یک معکوس در زمان و مکان دقیق نامناسب را انتظار داشت.

آیا واقعاً می خواهید برخلاف یک الگوی واضح وارد معامله شوید؟ بیایید نموداری برای رفع سردرگمی ترسیم کنیم.

کاری که یک Elliotician در سناریوی بالا انجام می‌دهد این است که وارد یک معامله کوتاه شود، زمانی که موج لحظه‌ای (a) نفوذ می‌کند، با توقف در بالای موج (c)، و خروج در شروع موج (a) – و این همچنان محافظه کارانه خواهد بود.

اگرچه ممکن است معلوم شود که یک ساختار داخلی با اصلاحات عمیق تر مجاز است، Elliotician می داند که این اصلاحی در یک حرکت نزولی 5 موجی در بازه زمانی بزرگتر است. بنابراین، لحظه ای که تصحیح به پایان می رسد یا انتظار می رود پایان یابد، Elliotician نقشه بازی خود را عملی می کند.

برعکس، یک معامله گر بدون دانش EW احتمالاً در شکست مقاومت محلی در موقعیت طولانی قرار می گیرد، و فکر می کند که یک معکوس در نوسان پایین پایین رخ داده است. و نیازی به گفتن نیست که این تجارت یک تجارت با ضرر خواهد بود.

بنابراین، همانطور که مثال بالا نشان می دهد، می توانید ببینید که امواج الیوت چقدر می تواند قدرتمند باشد و چگونه شناسایی یک اصلاح ساده می تواند شما را از معاملات بد نجات دهد.

آیا Elliott Wave یک استراتژی خوب برای معامله گران مبتدی است؟

تحلیل موج الیوت و کاربرد آن یک استراتژی نیست.

این یک ابزار تکمیلی بسیار پیش‌بینی‌کننده است که هر معامله‌گر جدی باید به آن فکر کند، در درجه اول برای محافظت از حساب‌های خود در برابر معاملات بد، و سپس برای کسب سود.

بخش سرگرم کننده زمانی شروع می شود که شما شروع به تجزیه و تحلیل نسبت می کنید از نسبت‌های فیبوناچی برای شناسایی سطوح ورودی، سود بردن و توقف ضرر استفاده کنید.

منبع

در مورد این بازخورد بگذارید

  • کیفیت
  • قیمت
  • خدمات

طرفداران

+
فیلد را اضافه کنید

منفی

+
فیلد را اضافه کنید
تصویر را انتخاب کنید
ویدیو را انتخاب کنید