14 بهمن 1401
استراتژی های تریدینگ

 با این 5 استراتژی عملکرد خود را در ترید فارکس بهتر کنید

استراتژی فارکس

آیا به این فکر می‌کنید که چگونه عملکرد خود را در معاملات فارکس بهبود ببخشید؟ در واقع شما به وبسایت درستی مراجعه کرده‌اید!

همانطور که می‌دانید، اکسپرت ادوازرها (Expert Advisors) که با مخفف EA نیز شناخته می‌شوند، می‌توانند موهبتی برای معامله‌گران فارکس باشند. اکسپرت ادوازر به عنوان سیستم معاملاتی خودکار فارکس شناخته می‌شود. این سیستم‌ها قادرند با تحلیل عمیق بازار، سیگنال‌های مفیدی را به معامله‌گران ارسال کنند، اما نه برای همیشه!

یافتن خودکار فرصت‌های جدید بر اساس پارامترهای موجود، تجارت بدون هیجان، صرفه‌جویی در زمان، توجه به الگوهای برگشتی و … همگی از مزایای اکسپرت ادوازرها است.

با این حال، اگر سیگنال‌های اکسپرت ادوایزر فارکس (Forex EA) بیش از حد خوب نباشد چه؟ چه می‌شود اگر ساعت‌هایی که صرف ساختن نسخه خودکار استراتژی معاملاتی‌تان می‌کنید، به یک EA خوب ختم نشود؟

در بسیاری از مواقع سیگنال‌هایی که یک EA ارسال می‌کند به اندازه کافی خوب نیستند. یا حتی ممکن است در برخی از شرایط اصلا کارساز نباشند. 

حالا بیایید به اصل ماجرا بپردازیم. به چیزی که مشتاقانه منتظرش هستید!

5 نکته فوق‌العاده برای بهبود عملکرد ترید فارکس

همانطور که گفتیم سیگنال‌های اکسپرت ادوایزرها همیشه مفید نیستند، بنابراین ضروری است که در کنار این ابزار به چند نکته اضافی دیگر توجه کنید. 

استفاده از شرایط بازار

یکی از اصلی‌ترین دلایلی که برخی از اکسپرت ادوایزرهای فارکس به درستی کار نمی‌کنند، این است که برای انطباق با شرایط پویای بازار تلاش زیادی می‌کنند.

برنامه‌نویسی EA برای تحلیل شرایط بازار در هر موقعیتی می‌تواند کار تقریباً غیرممکنی باشد. بنابراین، راهکار درست در چنین شرایطی این است که EA خود را طوری برنامه‌ریزی کنید که تحت یک شرایط خاص به طور بهینه کار کند. به طوری که تنها زمانی از آن استفاده کنید که آن شرایط خاص ایجاد شود.

همیشه یک برنامه برای خروج به موقع داشته باشید

سعی کنید با خودتان صادق باشید! به طوری که هر گاه شرایط بازار پیچیده شد، برنامه‌ای برای خروج داشته باشید؛ یا اگر محدوده معاملاتی شما در اکسپرت ادوایزر فارکس دچار شکست شد، برنامه‌ای از پیش تعیین شده در جیب داشته باشید.

شناسایی شرایط بازار یک چیز بسیار مهم است. با این حال، اگر برنامه مناسبی برای خروج در شرایط بحرانی نداشته باشید، شناسایی بازار معنایی ندارد.

استفاده صحیح از اکسپرت ادوایزرهای غیر همبسته

معامله‌گران نباید استفاده از اکسپرت ادوایزرهای غیر همبسته را دست کم بگیرند. با اجرای چندین اکسپرت ادوایزر غیر مرتبط در استراتژی‌ها و بازه‌های زمانی مختلف، همه پایه‌های خود را تحت پوشش خواهید داشت. مثلا:

اگر اکسپرت ادوایزری دارید که در کوتاه مدت به خوبی کار می‌کند، یکی دیگر نیز بسازید که بر روی نمودارهای روزانه نیز کار کند.

یا اگر دارای اکسپرت ادوایزری هستید که روی رشته‌های اصلی کار می‌کند، دیگری را روی جفت ارزهای عجیب و غریب اعمال کنید.

مدیریت سرمایه

چقدر حاضرید به بهترین و بدترین عملکرد اکسپرت ادوایزر خود سرمایه اختصاص دهید؟

اگر به بهترین عملکرد EA خود سرمایه کمی اختصاص می‌دهید، به خودتان ضرر بزرگی می‌زنید. برعکس این قضیه نیز صادق است. 

هنگام مشاهده سیگنال نزولی، سرمایه خود را کاهش دهید

ممکن است این توصیه بدیهی به نظر برسد؛ با این حال، افرادی وجود دارند که با مشاهده نزولی بودن سیگنال‌های اکسپرت ادوایزر خود تمایلی برای مدیریت سرمایه ندارند.

زمانی را صرف تجزیه و تحلیل EA خود کنید تا بدانید در طول زمان چه انتظاراتی از آن دارید. به این ترتیب، تشخیص اینکه چه زمانی در حال گذراندن دوره زیان است برای شما آسان‌تر می‌وشد و بهتر می‌توانید سرمایه اصلی خود را متناسب با آن کاهش دهید.

نتیجه‌گیری 

در پایان، سعی کنید با رعایت نکات بالا میزان استرس خود هنگام استفاده از اکسپرت ادوایزرهای فارکس را کاهش دهید. فعال بودن و مدیریت مناسب اکسپرت ادوایزرهای فارکس در بلندمدت شما را به سودهای کلان خواهد رساند.

در مورد این بازخورد بگذارید

  • کیفیت
  • قیمت
  • خدمات

طرفداران

+
فیلد را اضافه کنید

منفی

+
فیلد را اضافه کنید
تصویر را انتخاب کنید
ویدیو را انتخاب کنید