14 بهمن 1401
اخبار فارکس تحلیل‌های فارکس

تحلیل بیت کوین : آیا ناحیه ۲۰ هزار دلاری حمایت می‌شود؟

تحلیل بیت کوین

بیت کوین برای هفتمین روز متوالی کاهش قیمت داشته است.

در یک نقطه از صبح دوشنبه و به زیر 25 هزار دلار سقوط کرد. کاهش قیمت هفت روزه به دلیل فشار فروش به 18 درصد نزدیک می شود که این نرخ را به پایین ترین حد خود از دسامبر 2020 تاکنون می رساند.

اتریوم طی هفت روز 28 درصد سقوط کرده است.

بر اساس گزارش کوین مارکت کپ، کل سرمایه در گردش بازار کریپتو در این هفته 20 درصد کاهش یافت و به مرز 1 تریلیون دلار نزدیک شد و تنها در ساعاتی از صبح از آن عبور کرد.

با کاهش قیمت، حجم معاملات نیز کاهش می یابد، به این معنی که شاهد فرار سرمایه گذاران از بازار ارزهای دیجیتال هستیم. با این حال، بازار سهام نیز از همین علائم رنج می برد.

شاخص ترس و طمع ارز دیجیتال تا دوشنبه به 11 واحد کاهش یافت. دو نوسان طولانی مدت مشابه این شاخص در محدوده 10-20 در دسامبر 2018 و مارس 2020 بود.

در نمودار هفتگی، بیتکوین هنوز سطح حمایتی ایجاد شده توسط میانگین متحرک 200 هفته ای را آزمایش نکرده است. هدف بلندپروازانه‌تر برای خرس‌ها، تلاش برای بازگرداندن بیت‌کوین به بالاترین سطح ۲۰۱۷، یعنی ناحیه ۱۹ هزار دلار است.

جانت یلن، وزیر خزانه داری ایالات متحده، ارزهای دیجیتال را گزینه ای «بسیار مخاطره آمیز» برای پس انداز دوران بازنشستگی خواند.

مایک نووگراتز، مدیرعامل گلکسی دیجیتال به سرمایه گذاران در مورد طولانی شدن مرحله ادغام بازار در بحبوحه سیاست های پولی سختگیرانه توسط فدرال رزرو ایالات متحده هشدار داد.

چارلز هاسکینسون، بنیانگذار بلاک چین کاردانو، معتقد است که حتی در شرایط فعلی بازار نیز نکات مثبتی وجود دارد، زیرا روند نزولی فرصت های جدیدی را برای حوزه کریپتو باز می کند.

بانک مرکزی کانادا گزارش داد که تعداد شهروندانی که BTC دارند تقریباً سه برابر شده و 13 درصد بیشتر از مقداری است که در سال 2021 وجود داشت.

Source: Fx street

در مورد این بازخورد بگذارید

  • کیفیت
  • قیمت
  • خدمات

طرفداران

+
فیلد را اضافه کنید

منفی

+
فیلد را اضافه کنید
تصویر را انتخاب کنید
ویدیو را انتخاب کنید