14 بهمن 1401
روانشناسی فارکس مدیریت ریسک

ترید با ریسک پایین : چرا و چگونه؟

ترید با ریسک پایین

شانس کسب سود قابل توجه در مدت زمان نسبتاً کم به دلیل اهرم، افراد زیادی را به تجارت فارکس جذب می کند. اما آنها نباید این واقعیت را نادیده بگیرند که سود بالقوه با احتمال زیان قابل توجهی همراه است. برای محافظت از حساب، معامله گران باید به تصویر بزرگتر نگاه کنند، به سودهای احتمالی توجه کنند و به دنبال راه هایی برای معامله با ریسک کمتر باشند. پاداش ممکن است در کوتاه مدت کمتر باشد. با این حال، با ریسک پایین، استراتژی معاملات فارکس امیدوار است در دراز مدت موفقیت بیشتری را نشان دهد.

ریسک اجتناب ناپذیر است

هیچ کسب و کاری وجود ندارد که مردم بتوانند وارد آن شوند که ریسک خاصی نداشته باشد. به عنوان مثال، اگر شخصی تصمیم به راه‌اندازی یک فروشگاه بزرگ داشته باشد، این احتمال نیز وجود دارد که برای باز نگه داشتن درهایش پول کافی به دست نیاورد. اما با تحقیق و تصمیم گیری صحیح، امکان ایجاد یک کسب و کار موفق افزایش می یابد.

با آن، تجارت تجارت مشابه است. معامله گران باید تحقیقات بازار مناسب را انجام دهند تا تصمیمات تجاری محکمی بگیرند. در حین معامله همچنان خطرات کمی وجود دارد، اما با درک بیشتر معامله گران از بازارها و نحوه حرکت آنها، ریسک کاهش می یابد.

مقداری کنترل

نکته مهم در مورد معاملات فارکس این است که افراد می توانند در زمان انتخابی خود وارد بازار و خارج شوند. به عنوان مثال، زمانی که بازارها بسیار نامنظم و بی ثبات می شوند تا راحت باشند، معامله گران می توانند به سادگی از آن دور بمانند. متأسفانه، بسیاری از معامله‌گران جدید فارکس نمی‌دانند که در صورت لزوم، معامله نکردن اشکالی ندارد. اما اگر می خواهند ریسک خود را مدیریت کنند، نباید از ترید نکردن و تنها تماشاچی بازار بودن هراس داشته باشند. اگرچه ممکن است برخی از معاملات برنده را از دست بدهند، اما احتمالاً از معاملات بازنده نیز رد خواهند شد.

همچنین معامله گران می توانند اندازه موقعیت و زمان معاملات خود را کنترل کنند تا ریسک کمتری داشته باشند. فقط چند دقیقه در روز طول می‌کشد تا این ستاپ معاملاتی خود را تنظیم کنید. این نوع استراتژی به معامله گران اجازه می دهد تا زندگی عادی خود را ادامه دهند در حالی که پول برای آنها کار می کند. اگر آنها وقت داشته باشند که ساعت ها پشت کامپیوتر بنشینند، معاملات کوتاه مدت نیز می تواند یک امکان باشد.

روانشناسی تریدینگ

روانشناسی ممکن است کم ارزش ترین ابزاری باشد که معامله گران فارکس دارند. فرض کنید یک بازار در بلندمدت یا بالا یا پایین خواهد رفت. با آن، در تئوری، معامله گران حدود 50٪ شانس موفقیت در تمام معاملات را خواهند داشت. بنابراین، آنها با احتمالات چه خواهند کرد؟

معامله گران تصمیم گرفتند، برای مثال، جفت USD/CHF را بفروشند. همانطور که معامله گران دکمه فروش را می فشارند، بازار می چرخد ​​و بلافاصله بالاتر می رود. و متأسفانه، بسیاری از معامله گران با امید به بازگشت بازار به نفع آنها، حد ضرر خود را حتی بالاتر می برند. اما آنها باید به خاطر داشته باشند که توقف ضرر را به دلیلی تعیین کرده اند و مهم نیست که بازار چگونه حرکت کند، باید باقی بماند.

با این حال، بدترین بخش این است که دردناک ترین اشتباهات درست پس از باخت اولیه رخ می دهد. اغلب مردم به دنبال بازگرداندن پول خود از بازار هستند. بنابراین، آنها معامله را معکوس می کنند و اندازه را دو برابر می کنند تا در اسرع وقت پول را برگردانند. طبق قانون مورفی، تقریباً 100٪ مواقع، معامله انجام نمی شود. در نتیجه، معامله گران به جای به حداقل رساندن زیان، آن را افزایش دادند

در مورد این بازخورد بگذارید

  • کیفیت
  • قیمت
  • خدمات

طرفداران

+
فیلد را اضافه کنید

منفی

+
فیلد را اضافه کنید
تصویر را انتخاب کنید
ویدیو را انتخاب کنید