14 بهمن 1401
روانشناسی فارکس

چرا تریدرها شکست می‌خورند ؟ بخش اول

شکست تریدرها

هزار و یک درس وجود دارد که باید توسط یک تریدر بی تجربه آموخته شود و متأسفانه بیشتر آنها باید از راه سخت یاد بگیرند. اگر بتوانید ساده‌ترین قوانین را زودتر درک کنید، لازم نیست همه درس‌ها به دلیل دردسر برای شما و حساب معاملاتی‌تان باشد.

در این مقاله و مقاله بعدی سعی میکنیم شمارا با ۵ مورد از بزرگترین دلایلی که تریدرها شکست می‌خورند آشنا کنیم. با M4 همراه باشید.

  1. چرا معامله می کنید و می خواهید به چه چیزی برسید؟

این احتمالا مهم ترین سوالی است که باید قبل از ورود به رینگ معاملات از خود بپرسید. آیا شما برای کمی پول غذا، برای تکمیل درآمد خود، برای درآمد تمام وقت معامله می کنید یا شما بیکار هستید و به یک راه آسان برای کسب درآمد نیاز دارید، یا آیا شما یک قمارباز هستید؟ شما باید از خود بپرسید که چرا می خواهید معامله کنید.

هر چه نیاز به معامله بیشتر باشد فشار بیشتر و احتمال ضرر شما بیشتر می شود. درست مانند ورزشکاران حرفه ای رقابتی، تعداد بسیار کمی از معامله گران می توانند با فشارهای وارده در زمانی که معیشت در خط هستند، مقابله کنند. اگر نمی توانید فشار را تحمل کنید به این معنی نیست که نباید تلاش کنید، بلکه باید در سطحی معامله کنید که فشار کنترل شود.

پس انداز زندگی خود را در معاملات صرف نکنید. کم و در مقادیری مناسب به معاملات خود حجم وارد کنید. سطح راحتی خود را انتخاب کنید و تا زمانی که یاد بگیرید و به اندازه کافی اعتماد به نفس داشته باشید که آن را در مقیاس بالا ببرید، به آن ادامه دهید.

برای چیزی که واقعاً می خواهید به دست آورید، معامله کنید و معاملات را بر اساس آن پارامترها تنظیم کنید. برای داشتن یک سبک زندگی راحت تر، نیازی به 1000 پیپ در هفته ندارید. خودتان را با بقیه مردم جهان مقایسه کنید نه با میلیاردرها. برای پرداخت قبوض یا تغییر مادی در سبک زندگی خود به چه چیزی نیاز دارید؟ شرط می بندم که خیلی زیاد نخواهد بود. واقع بین باش.

  1. طناب ها را از بالا به پایین یاد بگیرید

معامله کردن می تواند ساده ترین کار در جهان به نظر برسد، اما اولین روزی که با پول خود در خط می نشینید، می تواند دلهره آور باشد. فاندامنتال، تحلیل تکنیکال، سیستم های معاملاتی، شما اسمش را بگذارید چیزی وجود دارد که برای شما پول درآورد. اشتباه مهم اینجاست، تنها چیزی که از شما پول در می آورد شما و آنچه در سرتان می گذرد هستید. هیچ طرح سریع ثروتمند شدن وجود ندارد، به جز افرادی که اجرا می کنند، طرح های سریع ثروتمند شدن را دریافت می کنند.

درست مانند دوچرخه سواری، باید از جایی شروع کنید و ساده ترین مسیر برای پیمودن آن، تحلیل تکنیکال است، زیرا تنها با چند فشار کلید می توانید صفحه معاملات شما را مشخص کند که کجا می توانید درآمد کسب کنید.

برای درک اصول اولیه، لازم نیست فارغ التحصیل اقتصاد باشید. نرخ بهره بالا یا پایین می‌رود، تورم بالا یا پایین می‌رود، خرده‌فروشی بالا یا پایین می‌رود و غیره. بالا یا پایین، خوب یا بد، این در اصول سرمایه گذاری ثابت است و شما باید از آن پیروی کنید.. احساسی نسبت به زندگی روزمره و موقعیت خود داشته باشید و به اصول اساسی پی ببرید. همه باید اصول اساسی را درک کنند.

به آنها مانند جزر و مد فکر کنید. اگر جهت را درک کرده باشید، متوجه می شوید که هنگام معامله به عنوان سوگیری جهت دار به دنبال چه چیزی باشید. هنگامی که اصول بنیادی به یک راه خاص اشاره می کنند، معمولاً برای مدت طولانی به آن سمت می روند. با آن مبارزه نکنید

منبع

در مورد این بازخورد بگذارید

  • کیفیت
  • قیمت
  • خدمات

طرفداران

+
فیلد را اضافه کنید

منفی

+
فیلد را اضافه کنید
تصویر را انتخاب کنید
ویدیو را انتخاب کنید