14 بهمن 1401
روانشناسی فارکس مدیریت ریسک

۵ نکته طلایی برای سرمایه گذاران

۵ نکته طلایی

بخش مهمی از سرمایه گذار بودن درک این نکته است که فرد باید همیشه به یادگیری ادامه دهد.

به این ترتیب، ما 10 مورد از مهم‌ترین نقل‌قول‌های مالی را گردآوری کرده‌ایم، مواردی که تأثیر بیشتری گذاشته و به معامله‌گران در سراسر جهان کمک کرده تا ایده‌ها را اتخاذ کنند، عملکرد خود را بهبود بخشند، بر نقاط ضعف خود غلبه کنند و در مسیر موفقیت خود به پیش بروند. .

 1. “پیش بینی نکنید و بدون تایید بازار حرکت نکنید – کمی تاخیر در تجارت شما به شما اطمینان می دهد که درست یا اشتباه می کنید” – جسی لیورمور
  هر متخصص بازار به شما خواهد گفت که مهم است که قبل از اینکه وارد معامله شوید، منتظر بمانید تا معامله شما تایید شود.

این بدان معنی است که شما می خواهید قبل از انجام معامله، یک برنامه آماده داشته باشید.

در نتیجه، شما باید در تحقیقات خود دقیق باشید و کاملاً مطمئن باشید که معامله با استراتژی شما مطابقت دارد.

 1. “ریسک از ندانستن کاری که انجام می دهید ناشی می شود” – وارن بافت
  وقتی صحبت از معامله به میان می آید، به راحتی می توان از مدیریت ریسک چشم پوشی کرد.

و حتی اگر در حال چرخش هستید، اگر نتوانید ریسک هر معامله را درک کنید، چند معامله بد به راحتی می تواند باعث شود بخش بالایی از سود خود را از دست بدهید.

به این ترتیب، برای اینکه در بلندمدت به طور مداوم سودآور شوید، باید سود بالقوه و حداکثر زیان خود را در معاملات خود بدانید.

علاوه بر این، به ویژه مهم است که بدانید چگونه ریسک را مدیریت کنید، به همین دلیل است که این نقطه پیگیری کامل برای آخرین مورد است: زیرا نه تنها به یک استراتژی خوب فکر شده و برنامه ریزی جدی نیاز خواهید داشت، بلکه باید یک استراتژی مدیریت ریسک مناسب برای محافظت از شما در برابر موارد غیرمنتظره.

 1. “بازار می تواند بیش از آن چیزی که شما منطقی بمانید غیر منطقی باقی بماند.” – جان مینارد کینز
  دلیل غیرمنطقی بودن بازار کاملاً منطقی است: این اتفاق به این دلیل است که خود بازار از افرادی با دانش، ادراکات، نظرات و هوش متناقض تشکیل شده است.

هر چند وقت یکبار، سرمایه گذاران ممکن است خود را در تلاش برای مبارزه با یک روند بیابند تا ضررهای بیشتری را به دنبال داشته باشند.

بارها و بارها ثابت شده است که استاپ لاس ها بهترین دوستان سرمایه گذاران هستند، بنابراین به یاد داشته باشید که از آنها استفاده کنید زیرا داشتن یک موقعیت زیان ده بزرگ به امید برگشت ممکن است به پاک کردن حساب شما منجر شود.

که ما را به نکته بعدی هدایت می کند:

 1. «یاد بگیرید که ضرر کنید. مهمترین چیز در کسب درآمد این است که اجازه ندهید ضررهای شما از کنترل خارج شود” – مارتی شوارتز
  این کاملاً حیاتی است که سرمایه گذاران بدانند که صرف نظر از اینکه چقدر خوب هستند و صرف نظر از اینکه چقدر چیزها را تحقیق و تجزیه و تحلیل کرده اند، هیچ کس در معامله 100 درصد نرخ برد ندارد.

در واقع، ممکن است کسی استدلال کند که زیان بخشی جدایی ناپذیر از تجارت است.

به این ترتیب، اگر متعهد به ماندن در بازی معاملاتی برای طولانی مدت هستید، مهم است که بدانید چگونه برای باخت آماده باشید و اجازه ندهید ضرر از دستان شما خارج شود و از ذهن شما خارج شود.

 1. «من فکر می‌کنم روانشناسی سرمایه‌گذاری بسیار مهم‌تر است، به دنبال آن کنترل ریسک، با کمترین توجه به این سؤال که کجا خرید و فروش می‌کنید.» – تام باسو

بازارها دائماً معامله گران را آزمایش می کنند و باید به یاد داشته باشید که شما ضعیف ترین حلقه در استراتژی معاملاتی خود هستید.

با در نظر گرفتن آخرین نکته، یافتن نظم و انضباط لازم، طرز فکر مورد نیاز و ثبات احساسی بسیار مورد نیاز، چیزی است که هر معامله‌گری در آنجا باید تلاش کند تا آن را انجام دهد، زیرا آن چیزها پایه و اساس خواهند بود که روش‌های معاملاتی خود را ایجاد می‌کنند.

باز گذاشتن خود برای معامله بر روی احساسات، تصمیمات تکانشی و غیره می تواند یک استراتژی کاملاً خوب را خراب کرده و ذهن او را خراب کند.

منبع

در مورد این بازخورد بگذارید

 • کیفیت
 • قیمت
 • خدمات

طرفداران

+
فیلد را اضافه کنید

منفی

+
فیلد را اضافه کنید
تصویر را انتخاب کنید
ویدیو را انتخاب کنید